2011_09_11_052_s3a_u_mikrofonu_fmLučany nad Nisou, 11. 9. 2011  Uzrál čas a po téměř půlroční Zdeňkově přípravě, kdy dopisoval noty pro orchestr a vybíral, které písně a v jakém pořadí zařadí na naše 4. CD, jsme dopilovali písně, nahráli jejich DEMO-verze, domluvili čas a místo nahrávání a spolu se zvukařem panem Adametzem a hudební poradkyní Jindrou Drábkovou (sama vede sbor na Technické univerzitě v Liberci) jsme se vypravili do malého kostelíku v Lučanech u Jablonce nad Nisou.

2011 12 16 005 polachovi  krizMachnín, 16. 12. 2011 Schola od 3A existuje proto, aby hudbou a zpěvem doprovázela mši svatou. Občas se ale stane, že nás někdo požádá o koncert. Nevíme, jak se to stalo, ale zpíváme skoro častěji v Německu než doma v Čechách. Proto nás velice potěšilo pozvání zazpívat na adventní akci v Machníně nedaleko Liberce.

2011 11 13 009 credo Liberec - Ruprechtice, 13. 11. 2011 Během let, kdy se v Liberci konají ekumenické koncerty, vznikly mezi jednotlivými církvemi hezké osobní vztahy. Už nám nestačilo setkávat se dvakrát ročně na koncertech a začali jsme se navštěvovat i mimo ně ve svých domovských farnostech. Tak jsme již dvakrát zpívali při bohoslužbě Sboru bratrské jednoty baptistů a jejich „Credo“ bylo na návštěvě u nás.

2011 06 12 292 ddu trio plus kyt 160x121 Liberec - Ruprechtice 12. 6. 2011 Již počtrnácté jsme se spolu s dalšími křesťanskými sbory sešli, abychom se jedno odpoledne věnovali dětem z Dětského diagnostického ústavu. Já sama si pokaždé uvědomím, jaké jsem měla v životě štěstí, že jsem vyrůstala ve fungující rodině, vychovávaná milujícími rodiči. Chvilka, kterou věnujeme dětem z DDÚ je jako kapka v moři, ale jak stále zjišťujeme, i jedna takováto kapka může být velice důležitá.

Motto_11_smallLiberec - Ruprechtice, 27. 5. 2011 Letos jsme se již podruhé zapojili do akce Noc kostelů – farnost kostela sv. Antonína Paduánského i Schola od 3A. Vypadá to, že budeme mít další pravidelnou akci.