Kronika

EKU BENE 2011

2011 06 12 292 ddu trio plus kyt 160x121 Liberec - Ruprechtice 12. 6. 2011 Již počtrnácté jsme se spolu s dalšími křesťanskými sbory sešli, abychom se jedno odpoledne věnovali dětem z Dětského diagnostického ústavu. Já sama si pokaždé uvědomím, jaké jsem měla v životě štěstí, že jsem vyrůstala ve fungující rodině, vychovávaná milujícími rodiči. Chvilka, kterou věnujeme dětem z DDÚ je jako kapka v moři, ale jak stále zjišťujeme, i jedna takováto kapka může být velice důležitá.

 

O těchto ekumenických koncertech by měl spíše psát Zdeněk. Je to jeho dítě: on kdysi přišel s myšlenkou organizovat ekumenické koncerty pro nějaký dětský ústav, on každý rok obvolává a zve liberecké křesťanské sbory, on stráví spoustu času s přípravou koncertu.

2011 06 12 306 ddu 4 holcicky 300x228Jak název napovídá, koncerty jsou už od začátku benefiční. Peněz v porovnání s jinými beneficemi sice nevybereme mnoho, ale i tak z nich má ředitelka DDÚ vždy radost a ještě na koncertě plánuje, co z nich dětem pořídí. Pokud si dobře pamatuji, už dvakrát jsme měli možnost navštívit samotný ústav a podívat se, v čem děti žijí. V první chvíli jsme jim krásně zařízené pokoje až záviděli. Potom jsme si ale uvědomili, že to je velice chabá náhrada za fungující rodinu a že je moc dobře, že mají kolem sebe alespoň příjemné prostředí. Děti zde zůstávají pouze pár týdnů, než odejdou do dětského domova, který právě pro ně bude ten nejlepší. Každý rok tedy potkáváme jiné děti. Pro ty, kteří se o ně starají, musí být toto neustálé střídání značně vyčerpávající. Patří jim proto náš obdiv. A všem „jejich“ dětem přejeme, aby dokázaly překročit stín svého dětství a byly v životě šťastné!