Kronika

Česká Bible v průběhu staletí

2009 11 27 661 michalkrchnak alenakubickova 160x120Liberec - výstavní prostory radnice, 27. 11. 2009  Tato pro Scholu vcelku výjimečná akce začala docela nenápadně...

Již několik let organizuje Společnost přátel České Bible, o. s., Praha putovní výstavu „Česká bible v průběhu staletí“.

Faktických informací o unikátní výstavě i příběhu posledního překladu, tzv. Jeruzalémské bibli, se najde na internetu spousta, viz. např. http://www.jeruzalemskabible.cz. Odborný výklad tedy vynechám.

Pro nás tehdy ještě neznámá paní Kubíčková - hlavní organizátorka - při přípravě této výstavy v Liberci hledala někoho místního pro spolupráci. Dostala typ na Scholu, konkrétně Zdeňka.

Netušili jsme v tu chvíli, kdo je paní Kubíčková, ani co to je za výstavu, ale pomoc jsme přislíbili.

Během měsíce, po který výstava v Liberci probíhala, připravovala paní Kubíčková různý doprovodný program. Nečekaným zážitkem pro nás bylo setkání s lidmi, kteří dlouhé roky strávili nad překladem Jeruzalémské bible. Přišli přímo na naši pravidelnou zkoušku a velice zajímavě nám povyprávěli o svém "životě s Biblí".

2009 11 27 schola od 3a 300x225Abych se ale dostala k tomu hlavnímu .. Kromě účasti na ekumenickém  koncertě v kostele Sv. Antonína Velikého, dalšího společného koncertu ve výstavních prostorách sklepení liberecké radnice a menšího hudebního doprovodu  při vyhlašování vítěze dětské soutěže nám paní Kubíčková na závěr výstavy zorganizovala vlastní koncert. Byl to po 15-ti letech existence vůbec první samostatný koncert  Scholy od 3A v Liberci ! 

Tak výjimečnou akci jsme proto pojali jako „třídní sraz“ a pozvali jsme všechny bývalé členy Scholy. Setkání a společné zpívání těch, kteří přišli (někteří to už mají do Liberce daleko, některým účast nedovolily rodičovské povinnosti) bylo pro nás všechny velkou radostí. I proto se náš koncert jmenoval „Důvod k radosti“ .