Kronika

Požehnání CD "Blízko jsi nám"

2012 09 09 068 antonin zehnani kropenka 160x1209. září v 19 hod. v kostele Sv. Antonína Paduánského v Liberci - Ruprechticích jsme posluchačům poprvé prezentovali naše nové CD "Blízko jsi nám" . Náš patron, otec Antonín (OFM), ho liturgicky požehnal, aby vám do vašich domovů přineslo pokoj a mír, jak zní v titulní písni.
CD (viz. ukázky) je vám teď k dispozici na obvyklých místech, kde v týdnu pravidelně zpíváme. Předpokládáme, že v nejbližších dnech bude i na pultech prodejen křesťanské literatury.
2012 09 09 pozehnani cd 4 120x150Posluchačům, kteří přišli, jsme nabídli poslech části CD v prostředí, kde si ho běžně nepustí - přímo v kostele, reprodukovaně.
Několik písní jsme samozřejmě zazpívali i "naživo", v obvyklém "folkovém" složení - jen s kytarou a basou. Plné znění písní s orchestrem, které vznikalo postupně ve studiu, však živě napodobit nelze. Např. Zdeněk nedokáže současně zpívat a hrát na foukací harmoniku či zobcovou flétnu, Magda nezahraje na příčnou flétnu dvojhas. Totéž se týka jediného klarinetisty pana Tipka - hrát současně z dvou partů prý ještě nezvládá. Navíc nebyli všichni zúčastnění muzikanti k dispozici. Reprodukovanou hudbu doplnilo promítání fotek z natáčení i různých přírodních motivů z Jizerských hor i z Lienzských dolomitů. Děkujeme všem, kdo se s námi přišli podělit o naši radost.