Kronika

4. CD "Blízko jsi nám" (2012)

cd04_obalPořízení nahrávky: Lučany nad Nisou - září 2011, Turnov – listopad 2011
Vydání CD: září 2012
 
Milí posluchači, při vydání minulého CD „Slunce z Nazaretu“ jsme vyslovili naději, že třeba někdy natočíme vlastní písně s doprovodem orchestru tak, jako jsme je hráli při několika slavnostních mších v letech 2006-2008.
(Autorkou většiny textů je Dana Glaserová, veškerou hudbu složil její manžel Zdeněk.) Ten okamžik právě nastal. Doufáme, že s námi při poslechu prožijete pár příjemných chvil. My sami jsme si tím připravili dárek k 18. výročí naší existence, zároveň k 80. narozeninám našeho patrona Antonína, který pravidelně chodí relaxovat na naše zkoušky. Děkujeme našim přátelům muzikantům, které jsme postupně vozili do studia, aby k našemu zpěvu dohráli celý orchestr.
 
cd04_obal
 
 
Abychom na tomto albu úplně neopustili náš původní „folkový“ zvuk, kterým se pravidelně každý týden prezentujeme při mši, rozhodli jsme se pro malý experiment a čtyři písně vám nabízíme ve dvou variantách. (Není to tedy proto, abychom za každou cenu zvětšili celkový čas.) Vyberte si sami, co vám bude lépe vyhovovat. Odpovídáme i na dávná přání, abychom někdy zařadili také něco čistě orchestrálního – tuto skladbičku věnujeme památce Sv. Františka.
 
 
   
 
 
 
cd04_0_potisk colorDěkujeme Daně za texty, bez nichž by toto CD nemohlo vzniknout. (Zdeněk textuje nerad.)
 
Děkujeme také našemu „dvornímu“ zvukaři panu Adametzovi a Jindře Drábkové, která nás při nahrávání sboru trpělivě celý den kontrolovala se sluchátky na uších a hlídala mj. i štěkot z blízkého psího útulku, cinkot nechráněného železničního přejezdu, údery věžních hodin, příliš hlasitá projíždějící auta a dokonce mečení koz, které se zrovna ten den pásly poblíž. 
  
 
 
 
 
 
V tomto roce jsme pro vás připravili nové webovské stránky. Kromě jiného tam najdete noty, které jsou vám k dispozici, pokud si podle nich chcete zazpívat. Jsou tam také ukázky z našich předchozích tří alb, která už asi nikde nekoupíte. Také se tam dočtete o našich aktivitách, k dispozici je tam mnoho fotek.
Zveme vás k návštěvě.
 
cd04_2_slevenotes 
Můžete nám také napsat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
 
Příjemný poslech přeje Vaše Schola od 3A (od 3 Antonínů), Liberec.
 
 
cd04_3_inlaycd04_1_titul