Kronika

Ekumenický koncert 2014

2014 01 19 s3a ekumena koncert 150x101Vratislavice nad Nisou, 19. 1. 2014  Jistě jsem se už někdy zmínila, že ekumenické koncerty mají čím dál tím vyšší úroveň a všechny sbory se na ně dlouho dopředu pečlivě připravují.

Bylo tomu tak i tentokrát, jen těch sborů bylo nakonec trochu méně než jindy. Letošní zima byla chudší na mráz a sníh a o to bohatší na různé nemoci. Přestože se tedy díky "nepřízni osudu" sešly „pouhé“ tři sbory, kvalita koncertu tím neutrpěla a nikomu menší počet účinkujících nevadil.

Naopak – nový host, Romská skupina z Jablonce nad Nisou, si pochvalovala rodinnou atmosféru, díky níž zpěváci ztratili ostych před publikem. Díky této skupině se konal i jakýsi "koncert po koncertě", kdy se ještě dlouho zpívaly romské písně, ke kterým se s houslemi nadšeně přidal náš Zdeněk .

A na závěr ještě informace, které skupiny že to letos zpívaly a hrály? Římskokatolická Schola od 3A, JANBERI z Církve bratrské a Romská skupina také z Církve bratrské, ale z Jablonce nad Nisou.