Především jsme parta lidí, kteří rádi zpívají. Náš zpěv je ale podřízen skutečnosti, že doprovázíme mši svatou. Proto jsme se z větší části zaměřili na zpěvník HOSANA, aby se k nám lidé mohli přidat (méně často používáme písně z jiných zdrojů). Všechny písně jsou upraveny do čtyřhlasu. Slyšet nás občas můžete na rozhlasové stanic PROGLAS.

Počet zpěváků i nástrojové obsazení se v průběhu let mnohokrát změnilo. Ke konci školního roku jsme se často museli s někým rozloučit, protože ukončil studium a vrací se z Liberce domů či naopak odchází dále studovat do jiného města, nebo se začal věnovat rodinným (mateřským) povinnostem. Pak s napětím čekáme, co (respektive koho) nám přinese nový školní rok.
 2010 10 30 556 s3a bez marcely oriznutofoto z Halle, říjen 2010

Vždy ve čtvrtek (při mši v 18 h) zpíváme v kostele Sv. Antonína Velikého v centru Liberce. Tam je již od roku 1994 naše hlavní působiště.

Protože zpíváme opravdu rádi, v pátek (při mši v 18 h) a v neděli (při mši v 9 h) alespoň část scholy najdete v kostele Sv. Antonína Paduánského v Liberci – Ruprechticích.

V případě zájmu se s námi můžete setkat i přímo u vás, ve vašem kostele. Nejsme sice vysloveně zaměřeni na samostatné koncertování, ale už mnohokrát jsme navštívili různá místa v Čechách i v Německu s tím, že jsme spojili slavení mše svaté s následným koncertem.

Název vznikl kdysi při jednom z ekumenických koncertů, kdy bylo třeba rychle vymyslet, jak se máme pojmenovat. Protože pravidelně hráváme u "Antonína Velikého"  a s vřelým přijetím františkána P. Antonína  také u "Antonína Paduánského", název byl na světě:
"Schola od 3A"  (= od tří Antonínů).
 2011 12 16 058 schola od 3a ok oriznuto

foto z Machnína v prosinci 2011