Ekumenický koncert 2014

2014 01 19 s3a ekumena koncert 150x101Vratislavice nad Nisou, 19. 1. 2014  Jistě jsem se už někdy zmínila, že ekumenické koncerty mají čím dál tím vyšší úroveň a všechny sbory se na ně dlouho dopředu pečlivě připravují.

Bylo tomu tak i tentokrát, jen těch sborů bylo nakonec trochu méně než jindy. Letošní zima byla chudší na mráz a sníh a o to bohatší na různé nemoci. Přestože se tedy díky "nepřízni osudu" sešly „pouhé“ tři sbory, kvalita koncertu tím neutrpěla a nikomu menší počet účinkujících nevadil.

Naopak – nový host, Romská skupina z Jablonce nad Nisou, si pochvalovala rodinnou atmosféru, díky níž zpěváci ztratili ostych před publikem. Díky této skupině se konal i jakýsi "koncert po koncertě", kdy se ještě dlouho zpívaly romské písně, ke kterým se s houslemi nadšeně přidal náš Zdeněk .

A na závěr ještě informace, které skupiny že to letos zpívaly a hrály? Římskokatolická Schola od 3A, JANBERI z Církve bratrské a Romská skupina také z Církve bratrské, ale z Jablonce nad Nisou.