Kronika

Noc kostelů 2011

Motto_11_smallLiberec - Ruprechtice, 27. 5. 2011 Letos jsme se již podruhé zapojili do akce Noc kostelů – farnost kostela sv. Antonína Paduánského i Schola od 3A. Vypadá to, že budeme mít další pravidelnou akci.

 

Základní schéma večera a noci bylo stejné jako vloni – doprovodili jsme mši svatou v 18.00 h (stejně jako každý pátek), po 1. komentované prohlídce kostela jsme měli krátký (půlhodinový) koncert, doprovodili jsme závěrečnou adoraci a mezitím jsme byli v pohotovosti. Bylo stejné i to, že Zdislava provázela návštěvníky po kostele. Jen jim tentokrát (na základě téma letošní Noci kostelů) ukazovala, co najdou za (skoro) všemi zavřenými dveřmi a dvířky.

Stalo se, že ve snaze o dodržení časového plánu večera vyšla před závěrečným bodem programu (modlitbou) 10-ti minutová pauza. Během ní téměř všichni návštěvníci kostela odešli. Měli pocit, že vše již skončilo. Ti, kteří zůstali, mohli spolu s námi prožít závěr dne v Boží přítomnosti. Hloubka a intenzita té chvíle se jen těžko popisuje …