Kronika

Noc kostelů 2012

2012 06 01 142 trubaci 160x120Liberec - Ruprechtice, 1. 6.2012  Již potřetí se kostel Sv. Antonína Paduánského v Liberci - Ruprechticích zapojil do evropské akce Noc kostelů, kdy jsou kostely otevřeny dlouho do noci a návštěvníci si je mohou prohlédnout v netradiční dobu, při netradičním osvětlení s netradičním programem.

O celém večeru v ruprechtickém kostele velice hezky napsala naše pastorační asistentka Jolana (článek vám nabízíme dále). K jejímu vyprávění není téměř co dodat. Snad jen ..
 

Celý program velice pečlivě připraven. Naštěstí se v něm však našlo místo i pro překvapení a improvizaci. To když se v kostele nečekaně objevily děti z Dětského diagnostického ústavu, pro který jsme předchozí neděli pořádali ekumenický benefiční koncert. Holčičky z DDÚ se na něm od našich ruprechtických  naučily píseň „Ježíš žije“. Teď se nejprve nahrnuly ke Zdeňkovi a hned nato k mikrofonu, že si jdou zase zazpívat. V kostele v tu chvíli neprobíhal žádný program (prohlídka, koncert) , pouze lidé u dveří do věže čekali ve frontě na prohlídku kostelní klenby. Tak jsme všem společně zazpívali všech 10 slok oné písničky. Mini-koncert byl slyšet i skrze kostelní klenbu.

Jak nenadále děti přišly, tak rychle zase odešly. Zůstala nám na ně jen milá vzpomínka…

 
2012 06 01 173 deti z ddu zdislava zdenek 575x301 
 . . .
 
2012 06 01 noc kostelu _jolana clanek