Kronika

Nahrávání 4. CD "Blízko jsi nám"

2011_09_11_052_s3a_u_mikrofonu_fmLučany nad Nisou, 11. 9. 2011  Uzrál čas a po téměř půlroční Zdeňkově přípravě, kdy dopisoval noty pro orchestr a vybíral, které písně a v jakém pořadí zařadí na naše 4. CD, jsme dopilovali písně, nahráli jejich DEMO-verze, domluvili čas a místo nahrávání a spolu se zvukařem panem Adametzem a hudební poradkyní Jindrou Drábkovou (sama vede sbor na Technické univerzitě v Liberci) jsme se vypravili do malého kostelíku v Lučanech u Jablonce nad Nisou.

2011 09 11 001 ranni kostelv 6 h 128x96Naše v pořadí již 4. CD s názvem "Blízko jsi nám" je tentokrát sestavené výhradně z autorských písní z dílny manželů Dany (texty) a Zdeňka (3 texty, hudba) Glaserových. Tyto písně již několik let pravidelně zpíváme s kytarou a basou, v rámci dvou mešních celků jsme je uvedli i za doprovodu orchestru. V tomto provedení jsme je chtěli zprostředkovat i vám.

2011 09 11 066 adametz jindra fm 128x96Vše podstatné bylo natočeno přímo v den „D“, 11. 9. 2011. Během jediného dne vznikla základní nahrávka vokálů s kytarou, basou a první flétnou. Těšili jsme se na klidný kostelík v zapadlém místě. Museli jsme se však spřátelit s nechráněným železničním přejezdem, kde každou chvíli cinkalo návěstidlo, s kozami, které zrovna měly vymezenou loučku těsně vedle kostela, s psím útulkem na protější stráni, s věžními hodinami, které jsme si sami netroufli vypnout a také s motorkami i auty, které v nedaleké ulici přidávaly plyn, aby vyjely do kopce. Ale to vše nám nezabránilo v práci; doufáme, že ani jeden z těchto zvuků neuslyšíte. (Doufáme, že nepoznáte ani to, že tři z nás byli v den nahrávání nemocní.)

 

Mezi českými písněmi a jedním orchestrálním překvapením uslyšíte i jednu latinskou píseň "Cor mundum(text Dany Glaserové):

Cor mundum crea in me, Deus meus,
Cor mundum crea in me, Domine,
Fons gratiae, lava me, lava me.
Fons gratiae, purga me, purga me.
Tu, qui tollis peccata omnia
sana me, sanae me.
 
Srdce čisté stvoř ve mně, Bože můj,
srdce čisté stvoř ve mně, Pane.
Prameni milosti, omyj mne,
prameni milosti, očisti mne.
Ty, který snímáš hříchy všechny,
uzdrav mne, uzdrav mne.
  

Turnov, listopad 2011  Během podzimu se ve studiu našeho „dvorního“ zvukaře pana Adametze dostala  "ke slovu"  druhá flétna, dvoje housle, klarinet (zdvojený v jedné osobě), viola, cello a pár drobných překvapení.

Liberec, Turnov, prosinec 2011 – červenec 2012 Potom už byly na pořadu dne úvahy nad mixováním, abyste měli co nejlepší prožitek a my pocit, že jsme pro dobro věci udělali maximum. Protože písně na tomto CD nejsou tematicky vyhraněné a nebylo proto dané žádné pevné datum, ke kterému by bylo vhodné CD vydat, na jeho zpracování jsme nespěchali. Věříme, že to je na celkovém zvuku CD znát a že jeho poslech bude pro vás příjemným zážitkem.

 

2011_09_11_078_s3a_adam_drab_na_schodech_ok