Kronika

Adventní Machnín

2011 12 16 005 polachovi  krizMachnín, 16. 12. 2011 Schola od 3A existuje proto, aby hudbou a zpěvem doprovázela mši svatou. Občas se ale stane, že nás někdo požádá o koncert. Nevíme, jak se to stalo, ale zpíváme skoro častěji v Německu než doma v Čechách. Proto nás velice potěšilo pozvání zazpívat na adventní akci v Machníně nedaleko Liberce.

Byla to akce lidí, kteří se snaží malou obec stmelit a i na malém území pro ně dělat kulturní akce.

Akce se konala ve zdejším kostele. Úvodní slovo měl P. Tomáš Genrt a potom se vystřídalo mluvené slovo - herec libereckého divadla pan Martin Polách nám přečet povídku od Karla Čapka - s úžasným zpěvem paní Věry Poláchové (členky Divadla F. X. Šaldy v Liberci,  Státní opery Praha a Národního divadla Praha), které jsme zajistili trochu netradiční doprovod na kytaru a basu.

Potom jsme již zpívali my. Zdeněk opět zpěv proložil mluveným slovem, kterým se vždy snaží, aby se posluchači (zvláště děti) stali aktivními účastníky koncertu.

Ačkoliv venku bylo nevlídno, kostel byl nad očekávání plný až k prasknutí a atmosféra zde byla úžasná. Bylo to velice příjemně strávené odpoledne.

 
2011 12 16 058 schola od 3a ok oriznuto

Zdeněk náš zpěv prokládá mluveným slovem.