Kronika

3. CD "Slunce z Nazaretu" (2008)

cd03_obalLiberec - Rochlice, říjen 2008  Milí posluchači, po šestileté odmlce vám nabízíme další kolekci písní ze zpěvníků Hosana. Po CD "Jsme děti Tvé" (2000) a "Úžasná láska" (2002) jsme tentokrát vybrali písně především adventní a vánoční. K nim jsme však přidali i takové, které můžete poslouchat kdykoliv během roku. Toto album je malým dárkem  i pro nás. Letos totiž slavíme 15 let existence. Nic na tom nemění fakt, že z prapůvodního složení je nás jen málo.
 

cd03_obal

Naše obsazení se v průběhu let mnohokrát změnilo. Ke konci školního roku jsme se často museli s někým rozloučit, protože ukončil studium a vracel se z Liberce domů nebo se začal věnovat rodinným (mateřským) povinnostem. Pak jsme s napětím očekávali, co (respektive koho) nám přinese nový školní rok. 

 

 

Rádi bychom naplňovali poslání "… ať pozná svět, kdo žije v nás” a zároveň se s vámi podělili o radost, která nás stále provází -  radost ze zpívání na Boží počest. Proto jsme do alba zařadili např. písně "Můj Pán radost dává" či “Můžeš mít radost". 

   

rgb_cd03_0_potisk color

Snažíme se vlastními aranžemi obohatit známé písně, za které tímto zároveň děkujeme jejich autorům. K natáčení jsme pozvali i několik hostů z řad "farních" muzikantů. Odhodlali jsme se k tomu na základě zkušeností s aranžemi z posledních tří let, kdy jsme na světlo světa přivedli tři původní mešní cykly z dílny Dany (texty) a Zdeňka (hudba) Glaserových. Vždy nás doprovodilo asi 12-ti členné účelově sestavené komorní těleso. Dá-li Pán, rádi bychom vám v budoucnu nabídli album obsahující písně právě z těchto cyklů.

 

 

 

V případě zájmu se s vámi můžeme setkat i přímo u vás. Nejsme sice vysloveně zaměřeni na samostatné koncertování (naše těžiště je v hudebním doprovázení  mše), ale už mnohokrát jsme navštívili různá místa v Čechách i v Německu s tím, že jsme spojili slavení mše svaté s následným koncertem. Téměř domácí prostředí máme v Halle u tamních františkánů. Navazujeme tak na desítky let staré přátelství bratří františkánů a alespoň částečně se můžeme zpěvem odvděčit za jejich významnou podporu naší farnosti.

  cd03_2_slevenotes v2

 Naše velké díky patří také zvukaři p. Adametzovi a dámám u sluchátek L. Halamové a V. Bergmanové.

 

Příjemný poslech přeje Vaše Schola od 3A. (zde jsou ukázky) 

 

cd03_1_titul v2 fialovy text

rgb_cd03_3_inlay v3 vodotisk fialo-zlute-pismo