Kronika

Výstava o bibli v blízké Žitavě

zittau_radniceZittau, 4. 1. 2012 Před dvěma roky se v Liberci konala Výstava o bibli. Její organizátorka paní Alena Kubíčková tenkrát oslovila „Scholu od 3A“ a požádala nás o spolupráci. Na závěr měsíce, po který se výstava konala, jsme měli vůbec první !! samostatný koncert v Liberci za 16 let naší existence. Paní Kubíčkové se spolupráce s námi líbila, a proto nás požádala o účast na koncertě, až bude výstavu organizovat v Žitavě.

Žitava je od Liberce kousek a paní Kubíčkové se těžko odporuje, takže jsme slíbili. Nyní, po dvou letech, přišel čas slib splnit. Trochu problém byl, že koncert se konal uprostřed pracovního týdne od 15 hod., ale slib je slib ..

Koncert, kdy jsme měli možnost využít část svého německého repertoáru, se jako vždy změnil v osobní setkání zpěváků s posluchači. Vlastně hlavně díky Zdeňkovi. Sice nevím, co všechno říkal (neumím tak dobře německy jako on), ale posluchači se evidentně bavili.

A zřejmě se náš zpěv i líbil, protože už jsme dostali další pozvání do Žitavy.